11 Důvodů proč vaše jezírko není čistě

11 běžných důvodů, které vysvětlují, proč se voda v jezírku nevyčistí, a to ani po použití produktu Green Bacti bakterii do jezírka. 

 1. Množství vody  2. Předávkování 3. Pumpa a Filtr 4. pH  5. Dusičnany v jezírku 6. Nora nebo kančí díra 7. Rostliny v jezírku  8. Tráva 9. UV Světlo 10. Špartný produkt 11. Trpělivost

Množství vody v jezírku

Objem vody je jednou z nejdůležitějších věcí, které by měl každý majitel o svém jezírku vědět. Bez něj může být obtížné zjistit, zda se s rybníkem zachází správně. Ve skutečnosti neznalost správného objemu vody je nejčastějším důvodem, proč při čištění vody je vidět jen malý nebo žádný pokrok. Jak tedy můžete dosáhnout správného měření objemu vody v jezírku?

K měření rybníka potřebujete pouze měřicí pásku. Změřte šířku, délku a hloubku rybníka a vynásobte vše dohromady. Poté vynásobte 1000x a konečným údajem bude objem vody ve vašem jezírku. 
Je velmi důležité znát objem vody ve vašem jezírku. S našimi produkty se nelze předávkovat, ale aniž byste věděli, kolik vody v jezírku máte. Majitelé rybníků naše produkty často POD DÁVKUJI. To znamená, že nedávkují produkt natolik, aby viděli výsledky.

Předávkování
Víme, na co myslíte. Právě jsme tvrdili, že našimi produkty nelze předávkovat. To je 100% pravda. Žádné množství produktů GreenBacti jezírku nezpůsobí škodu, protože jsou 100% přírodní. I když by se mohlo zdát jako dobrý nápad přidat do rybníku celý obsah výrobku GreenBacti JEZÍRKA je to ve skutečnosti kontraproduktivní. Víte, řasy jsou zdrojem potravy pro prospěšné bakterie. Pokud je váš rybník najednou naplněn příliš velkým množstvím bakterií, bojují a soutěží mezi sebou, dokud jejich počet není dostatečně nízký, aby se soustředil na zdroj potravy. To znamená, že nalití přípravku GreenBacti JEZÍRKA do vody v jezírku vlastně jen plýtvá spoustou prospěšných bakterií. Tím se vracíme k znalosti správného množství vody v jezírku, takže si můžete být jisti správným množstvím dávkování, které se na váš rybník vztahuje.

Čerpadlo + filtr
Čerpadla a filtry jsou dalším důvodem, proč se váš rybník nemusí čistit. (Pokud nemáte čerpadlo a filtr, pak máte přírodní rybník a ideální léčba pro bezfiltrové rybníky je GreenBacti JEZÍRKA nebo Bakterie JEZERO PURE). Úkolem čerpadla a filtru ve vašem jezírku je pomáhat vodnímu systému při čištění organické hmoty ve vašem jezírku, jako jsou úlomky, listí a organický odpad. Jak často ale čistíte filtry v jezírku? Je to pravidelně? Pokud ne, může to být důvod, proč se vám zdá, že naše přípravky na ošetření jerírka nefungují. Je to proto, že váš filtrační systém čerpá špinavou vodu zpět do jezírka. To způsobuje, že řasy mají nadále ve vašem jezírku zdroj potravy. V závislosti na stavu vašeho jezírka doporučujeme filtry čistit každých pár dní, pokud jsou extrémně znečištěné, a každý týden, pokud jsou středně znečištěné. 

Jak vyčistit filtry jezírka
Pokud své jezírkové filtry pravidelně čistíte, pak nemusí fungovat efektivně.  Pokud se spoléháte na ponořené rybníčkové čerpadlo s integrovaným filtrem, pak se spoléháte na něco, co je nekvalitní a stejně tak dobré, jako mít samotné rybníčkové čerpadlo. Zvažte instalaci filtru, který má mechanické i biologické komponenty filtru.

pH
Pokud pH vašeho jezírka není vyvážené, příliš vysoké nebo nízké, ovlivní to, jak bakterie fungují při odstraňování řas z vody. Je-li pH příliš vysoké (zásadité), může to zpomalit rychlost, jakou bakterie konzumují řasy, ale také se replikují. Současně také umožňuje energičtější růst řas, což ztěžuje bakteriím jejich konzumaci. Stejně jako to, jak bakterie fungují lépe za určitých teplot, vyžadují také určité parametry, aby fungovaly efektivně. Změřte pH svého rybníka pomocí testovací soupravy, doporučujeme pH mezi 7,5 až 8,5. Pokud je pH v jezírku vyšší nebo nižší než toto, měli byste nejprve použít vyrovnávací roztok pH v jezírku, pro vyvážení a neutralizaci pH na doporučenou hodnotu před použitím čištění z jezírka.


Vysoká úroveň dusičnanů
Dusičnany jsou zdrojem potravy pro řasy. Řasám se daří v rybnících s vysokou hladinou dusíku. Pokud je hladina dusičnanů vysoké a nesnižují se, mají řasy neomezený přísun potravy a mohou růst rychleji a silněji, než to dokážou bakterie potlačit.  A to natolik, že se prospěšné bakterie budou snažit držet krok s růstem, aby je potlačily. Podobně jako úrovně pH můžete hladinu dusičnanů v rybníku otestovat pomocí testovací soupravy. Doporučené opatření pro dusičnany v rybníku by mělo být mezi 20 a 60 ppmPokud zjistíte, že hladiny dusičnanů v jezírku jsou vysoké, bude to důvod, proč se voda v jezírku nevyčistí. 

Studna
Rybníky, které jsou znovu naplněny vodou ze studny nebo vrtu v blízkosti orné půdy, se také můžou těžko vyčistit kvůli dusičnanům. Důvodem je to, že dusík z hnojiv pro zemědělské plodiny se vyplavuje do země a kontaminuje vodní tok a rybník. Opět platí, že k odstranění tohoto problému nejprve ošetřete svůj rybník přípravkem na snížení dusičnanu. Než začnete s našimi prospěšnými bakteriálními ošetřeními, ujistěte se, že jsou parametry pH a vody v rybníku vyvážené.


Nedávno přidané jezírkové rostliny
Dusík lze do rybníka zavádět také prostřednictvím nově přidaných rostlin v jezírku. Rostliny zakoupené v zahradních centrech a školkách se obvykle zalévají dusíkatým hnojivem, aby byly zdravé. Toto hnojivo se poté vyplavuje do jezírka a způsobuje zvýšení hladiny dusičnanů v jezírku. N
aštěstí pro to existuje jednoduché a přímé řešení. Není třeba se zbavovat rostlin v jezírku. Jednoduše umístěte zakoupené nové rostliny do kýble s vodou z vodovodu na jeden týden a poté je zasaďte do svého jezírka. Tento postup umožní, aby všechna hnojiva bohatá na dusík odtekla z rostliny, takže je můžete bezpečně přidávat do svého rybníka.

Tráva
Další rostlinou, která může ovlivnit čistotu vašeho jezírka, je tráva. Možná s jezírkem zacházíte správně, máte funkční filtry a chemie jezírka je vyvážená, ale vaše voda je stále zelená. Jaký je důvod, proč se váš rybník nevyčistí? V některých případech, když je jezírko vedle trávy nebo když do něj při sekání spadne tráva, může ve skutečnosti skvrnit vodu. I když to závisí na velikosti rybníka a množství trávy, stává se to. Pokud si uvědomíte, že to může být problém, musíte vyměnit 20-30% vody po několik týdnů, abyste se zbavili přírodního barviva.


UV světlo
Jednou z otázek, na kterou se zákazníci často ptají, je, zda je v pořádku nechat UV filtry zapnuté v jezírku při používání našich přípravků. UV filtry nebo „čističe“ vystavují jednobuněčným řasám vysoké úrovně ultrafialového světla. Snaží se zničit jejich DNA a zabít je. Stejné ultrafialové světlo však také zabíjí prospěšné bakterie v jezírku. Které jsou zásadní, aby se zabránilo hromadění organického odpadu a řas.
Mnoho zákazníků používá naše produkty k čištění rybníka, který používal UV filtry. Tvrzení, že prospěšné bakterie jsou pravděpodobně lepší v udržování čistoty vašeho rybníka. Někteří zákazníci ve skutečnosti tvrdí, že se nikdy neobtěžovali znovu zapnout UV světla. Naše produkty z rybníků obsahují kmeny bakterií s vysokou tolerancí vůči UV záření. Pokud však ve svém jezírku používáte UV filtry, doporučujeme vám je vypnout po dobu nejméně 48 hodin po aplikaci našich prospěšných bakteriálních produktů do vašeho jezírka. To umožňuje bakteriím dostatek času na to, aby se ukotvily v jezírku, a množily se v dostatečném počtu, aby účinně odstranily řasy.

Špatný produkt
Někdy odpověď na to, proč váš rybník není jasný, je prostě to, že používáte špatný produkt. Mnoho lidí si často spletou ponořené řasy s vláknitou řasou. nebo si pletou zelenou vodu s ponořenými řasami. Než se rozhodnete pořídit některý produkt, ujistěte se, že jste správně identifikovali, jaký je váš problém s rybníkem. Můžete si přečíst kterýkoli z našich blogů o rybnících, abychom vám pomohli lépe porozumět problémům s rybníky, nebo nám můžete zavolat na další technické rady a podporu.


Trpělivost
Někdy, pokud se váš rybník po ošetření nevyčistí, je to jen případ trpělivosti. Jak rychle váš rybník uvidí výsledky, závisí na řadě věcí. Včetně bodů zmíněných v tomto příspěvku. Nejdůležitější věci, které je třeba vzít v úvahu, jsou velikost a stav vašeho rybníka. S pokračující pravidelnou léčbou může váš rybník vidět výsledky již za 2 týdny. Opět s důrazem na závažnost nebo stav vašeho rybníka. Typicky však většina rybníků může očekávat výsledky mezi 6 až 8 týdny. Pokud to vypadá jako dlouhá doba, nezapomeňte, že používáte přírodní, biologický produkt, nikoli chemikálie. Výsledky tedy budou nějakou dobu trvat, zejména u opravdu špatných rybníků.

 

Go green with Green Bacti