Blog

   

shutterstock_1183683898-1100x618  

Nefunkční domovní čistírny odpadnich vod
rozhovor

Když si chcete u svého rodinného domu postavit čistírnu odpadních vod, čeká vás návštěva vodoprávního úřadu s jeho přísnými předpisy. Jakmile čistírnu zprovozníte, jste za vodou: v praxi už nikdo už nebude kontrolovat, zda ji provozujete správně. Pokud nás zajímá kvalita vody v Česku, neměli bychom podle Michala Šperlinga, který se od roku 2008 věnuje výstavbě kořenových čistíren odpadních vod, nečištění odpadních vod dále přehlížet.              

 

Image007-4  

Biologické čištění přímo v septiku
dotazy a odpovedi


V čistírnách odpadních vod se uplatňuje tzv. biologické čištění pomocí bakterií, jejichž působení je urychleno a umocněno mohutným provzdušňováním. Nešel by tento princip uplatnit přímo v septiku naočkováním biomateriálu a již zmíněným provzdušňováním?

 

                 

 

zahradni-jezirko-2_retina  

Přirodní koupací jezírko

Možná patříte mezi lidi, kterým chlorovaná voda v prefabrikovaných domácích bazénech zrovna nevoní. Pak dejte přednost osvěžení v čistém přírodním jezírku. Na jeho údržbu nepotřebujete žádnou chemii, protože o čištění se postará příroda. Báječné je, že si přírodní koupací jezírko můžete vybudovat na zahradě svépomocí. Je to docela snadné.                    

 

50959543_l  

11 Důvodů proč vaše jezírko není čistě i po použití bakteriálního přípravku

11 běžných důvodů, které vysvětlují, proč se voda v jezírku nevyčistí, a to ani po použití produktu Green Bacti bakterii do jezírka. 

 

           

 

1_white-lotus-flowers-in-pond-1_small  

Rostliny do jezírka: Průvodce pro začátečníky

Rostliny v jezírku se vyskytují v různých formách. Některé jsou ponořeny hluboko ve vodě, zatímco jiné se neustále vznášejí na hladině. Jiné mají dokonce listy, které vycházejí z vody a vytvářejí estetické měkké ohraničení toho, co by jinak bylo drsným okrajem jezírka. Je samozřejmé, že díky rostlinám, jako je lilie, vodní zahrada opravdu vypadá skvěle.

 

Autumn_pond,_Beddington,_London_Borough_of_Sutton  

Tipy na podzimní údržba jezírka

Podzim je clkem matoucím časem pro zahradničení. Náročná práce, kterou jste prováděli po celé jaro a léto začíná mizet. A zároveň začíná nadějné čekání na další sezónu plnou kvetoucích květů.             

Go green with Green Bacti